Z czego składa się materac?

Materac — to jeden z najbardziej istotnych elementów, który wpływa na jakość oraz komfort naszego snu i życia. Podczas wyboru odpowiedniego materaca, warto kierować się indywidualnymi preferencjami oraz postawić na wysoką jakość, gdyż ma to wpływ na zdrowie oraz spokój wewnętrzny. Człowiek w trakcie swojego życia przeznacza około 30% na sen, dlatego ważne jest to, aby nie zaniedbywać tego ile, jak i na czym śpimy.

Jak skonstruowany jest materac?

Większość materacy oprócz podstawowej budowy, która składa się z wkładu i pokrowca, posiada także specjalne wnętrze, które zapewni komfort w trakcie snu. Najważniejszym elementem jest właśnie wkład, który decyduje o wygodzie, a także podparciu kręgosłupa, dopasowując się do jego naturalnego kształtu. Dzięki temu rano wstaniemy wypoczęci i pełni energii, a dodatkowo nie będziemy odczuwać w plecach nieprzyjemnego bólu, zwykle towarzyszącemu źle wybranym materacom.

Materac- konstrukcja

Rodzaje materacy i ich konstrukcja

Większość łóżek, te z możliwością schowania w szafie i nie tylko, dają doskonałe możliwości, pod względem wyboru odpowiedniego materaca, który jest nieintegralną jego częścią. Najlepsze materace powinny spełniać kilka podstawowych wymogów. Przede wszystkim powinny zachowywać sztywną formę, aby będąc w pozycji pionowej, nie uległy żadnym odkształceniom. Dodatkowym atutem są specjalne pasy, które posiadają liczne modele i którymi możemy ściśle przytwierdzić materac do ramy łóżka wraz z pościelą. Najbardziej rekomendowaną wysokością materaca jest 20 cm. W tym wymiarze powinna mieścić się również pościel w pozycji złożonego łóżka. Istnieje jednak możliwość, aby dostosować produkt do indywidualnych potrzeb klientów, zważając na wszystkie wymogi.

Bardzo ważnym aspektem, podczas wyboru materaca jest jego waga. Podstawowe występują głównie w kilku konfiguracjach, między innymi przy szerokości materaca 90 cm, waga wynosi około 18 kg. (120 cm – 20 kg, 140 cm – 24 kg, 160 cm – 29 kg, 180 cm – 33 kg).

Materace występują w wielu różnych konfiguracjach, popularne są również materace dla dwojga. Można zmieniać ich rozmiar, wysokość oraz szerokość, aby wpasowały się w odpowiednie standardy każdego użytkownika. Modele kieszeniowo-sprężynowe, wzbogacone są o dodatkową piankę, która dopasowując się do kształtu ciała, wpływa pozytywnie na naszą postawę i wygodę.. Charakteryzują się przede wszystkim wielofunkcyjnością, nowoczesnym charakterem, a także dbałością o zdrowie użytkowników. Każdy materac jest konstruowany w zależności od jego przyszłego użytku oraz zastosowania, z myślą o najbardziej wymagających i ceniących sobie komfort klientach.

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór materacy, które możemy odpowiednio spersonalizować oraz zmodyfikować, stawiając zadowolenie Klienta na pierwszym miejscu.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *