łóżko w szafie IKEASypialnia IKEA i łóżko w szafie Transforms  w jednym stanęły domu. To wcale nierzadkie wydarzenie w aranżacji różnych niewielkich pomieszczeń z wykorzystaniem naszych mebli wielofunkcyjnych. Przecież tak wiele nas łączy.

 

Zarówno nasz szwedzki potężny kolega, jak i my tworzymy meble do małych mieszkań i kawalerek. Poszukujemy równie intensywnie sprytnych, nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą wykorzystać maksimum przestrzeni w sposób funkcjonalny i jednocześnie stylowy. I w ramach tych poszukiwań oferujemy rozwiązania, które mają być niepowtarzalne, choć powstają cały czas na bazie tych samych modeli mebli.

Ale czy te wszystkie cechy wspólne są jednoznaczne z faktem, że meble obu firm do siebie pasują? Przekonajmy się!

Sypialnia IKEA i łóżko w szafie Transforms – maksimum wygody i wolnej przestrzeni

sypialnia IKEA łóżko w szafieTak jak wspomnieliśmy, nasze meble wielofunkcyjne zazwyczaj trafiają do pokojów i mieszkań o niewielkim metrażu, w tym bardzo często do kawalerek. To forma lokum, która rządzi się wyłącznie swoimi prawami. Na niewielu metrach kwadratowych łączy:

  • salon
  • sypialnię
  • jadalnię
  • kuchnię
  • miejsce do przechowywania rzeczy
  • coraz częściej też – miejsce do pracy –

w jedną całość. Której aranżacja, by kawalerka spełniała wszystkie funkcjonalności i podobała się jednocześnie mieszkańcom, wymaga wyobraźni, sprytu i niecodziennych rozwiązań. A potrzeby i upodobania mieszkańców, oprócz gustu który dyskusjom nie podlega, bardzo często związane są z przestrzenią. Jak największą ilością wolnej przestrzeni. Brzmi paradoksalnie być może w pierwszej chwili, ale nie jest to niemożliwe, nawet w tak małym mieszkaniu jak kawalerka.

Łóżko w szafie i szafy PAX – czyli jak urządzić sypialnię w salonie

łóżko w szafie IKEA sypialniaJak najlepiej zaoszczędzić miejsce w przestrzeni, która ma łączyć wiele funkcjonalności, w tym 2 podstawowe i diametralnie różne: dzienną i nocną? Wybierając rozwiązanie łączące kilka mebli w jedną całość, takie jak łóżko w szafie. Na dodatek z sofą.
W ciągu dnia zyskujemy przestrzeń do wygodnej codzienności – nie zawadza nam w pokoju łóżko, nie musimy go codziennie ścielić, nie zabiera cennego miejsca. Co więcej, salon w ogóle nie musi sprawiać wrażenia, że w nim na co dzień śpimy.  A miejscem relaksu lub popołudniowej drzemki  jest wygodna sofa. I to wcale nie z funkcją spania bo…

wybierając łóżko w szafie z sofą – sofa pozostaje sofą, a łóżko łóżkiem. Dzięki temu w ciągu nocy korzystamy z komfortowego, pełnowymiarowego łóżka. Z dopasowanym do naszych potrzeb materacem, nadającym przytulności dyskretnym oświetleniem, a nawet półkami schowanymi we wnętrzu mebla, które możemy wykorzystać jako dodatkowy element zarówno dekoracyjny i funkcjonalny.

 

Jak widać, łóżko można idealnie wkomponować gabarytami i kolorystką w istniejącą zabudowę z szaf. Wybrana przez klientów szarość obudowy łóżka, obić sofy i zagłówków tworzy delikatny akcent kolorystyczny i rozbija monochromatyczną monotonię bieli mebli i ścian. Warto zaznaczyć, że również sama sofa posiada dodatkowe udogodnienie – przestronny pojemnik w siedzisku – co daje nową przestrzeń do przechowywania rzeczy i dodatkową oszczędność miejsca jednocześnie.

Oszczędna stylistyka szwedzkich mebli i wykończeń Clickbed V Sofa Box daje efekt spójnej całości. Nasze łóżko znika z przestrzeni dziennej, by pojawiać się wyłącznie w momentach kiedy jest naprawdę potrzebne. A biorąc pod uwagę, że jest to wspólna przestrzeń do pracy, odpoczynku, snu, gotowania i jedzenia, możliwość schowania na ścianie mebla o tak różnej funkcjonalności, nabiera dodatkowego waloru aranżacyjnego wnętrza.