łóżko z biurkiem pólkotapczanŁóżko z biurkiem to rozwiązanie, które od kilkudziesięciu lat cieszy się niezmienną popularnością. Połączenie tych 2 różnych mebli daje pole do popisu dla wyobraźni w stylizowaniu i aranżowaniu pokoju. Zazwyczaj dziecięcego, choć przecież nie tylko. Takie rozwiązanie jest zwykle połączeniem łóżka piętrowego z biurkiem w wersji podstawowej. Lub w wersji deluxe z dodatkowymi elementami: szufladami, półkami, szafkami, skrzynią na pościel. Gdzie zarówno łóżko i biurko zajmują tyle samo miejsca co dwa osobne meble, tyle że połączone w jedną całość.

Takie połączenie tworzy jednorodną zwartą, do tego wysoką bryłę, która mimo że oszczędza trochę przestrzeni pokoju, to zarówno optycznie, jak i fizycznie zajmuje w nim bardzo dużo miejsca. Jeśli na domiar złego pokój jest wąski i nie grzeszy metrażem, zamiast efektu przestrzenności i lekkości, osiągamy efekt odwrotny. Pomieszczenie zostaje przytłoczone dużym wysokim meblem. A oszczędność miejsca okazuje się być wyłącznie pozorna.

 

Łóżko z biurkiem, które naprawdę oszczędza przestrzeń

łóżko z biurkiem dla dzieciKażde, nawet najmniejsze mieszkanie lub pokój mogą być wygodne i funkcjonalne na co dzień . Ta myśl przyświeca nam zawsze przy tworzeniu nowych modeli mebli wielofunkcyjnych. Dlatego obserwując dostępne na rynku rozwiązania łączące biurko z łóżkiem uznaliśmy, że stworzymy mebel, który naprawdę nie zabiera dodatkowych metrów kwadratowych. I taki, który nie będzie zawalidrogą w żadnym pokoju. Ba, nawet w najmniejszym pomieszczeniu zajmie w ciągu dnia zaledwie 37 centymetrów jego szerokości.

Łóżko w szafie, zarówno w formie półkotapczanu – otwierane poziomo, jak i otwierane pionowo posiada po zamknięciu duży, gładki front. Który aż się prosi o wykorzystanie go i poszerzenie o dodatkowe funkcjonalności. Umieściliśmy na nim więc obszerny blat, którego długość zależy od szerokości łóżka. A żeby było jeszcze wygodniej blat chowany na noc pod łóżkiem, który nie wymaga zdejmowania z niego rzeczy.

Tak powstały łóżka – półkotapczan dla dzieci Clickbed Single i łóżko z biurkiem dla dorosłych Clickbed Desk – w wersji otwierane pionowo lub poziomo.

Po pewnym czasie, pod wpływem sugestii naszych klientów, postanowiliśmy, że możemy zaoszczędzić jeszcze odrobinę przestrzeni – co w małych pokojach ma niebagatelne znaczenie. Postanowiliśmy więc stworzyć model, w którym biurko będzie można w dowolnej chwili rozłożyć lub zamknąć. czyli będzie niezależne od położenia łózka. Tak powstał model Voila, biurka które może być elementem łóżka w szafie lub samodzielnym meblem montowanym na ścianie.

łóżko młodzieżowe z biurkiem

Zapytacie, a co z dodatkowymi funkcjami takiego rozwiązania jak łóżko z biurkiem? Decydując się na dowolny mebel Clickbed masz możliwość zaprojektowania do niego dowolnej zabudowy. Mogą to być półki biblioteczne, tradycyjne szafki, szuflady, czy nowoczesna garderoba. A jeśli już taką zabudowę posiadasz, możesz zdecydować się po prostu na łóżko z biurkiem. I cieszyć się prawdziwą swobodą przestrzeni pokoju i komfortem zarówno w ciągu dnia i nocy.