Łóżko w szafie – jak, gdzie, dla kogo, które, za ile? Czyli o co jesteśmy najczęściej pytani w rozmowach via messenger, mailach i na forach mediów społecznościowych. Podpowiadamy jak dobrze wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie łóżka w szafie. By cieszyć się dobrym wyborem przez lata. Zapraszamy do lektury. Dziś pierwsza część pytań i odpowiedzi:

Łóżko chowane w szafie – rodzaje

Na rynku mebli są dostępne 3  podstawowe warianty łóżek w szafie – łóżko chowane pionowo, poziomo (tzw. półkotapczan), łóżko piętrowe. Każde z nich ma za zadanie zaoszczędzić jak najwięcej miejsca.  Jakie wybrać, zależy przede wszystkim od tego, jaką ilością przestrzeni dysponujemy. Jeżeli łóżko ma stanąć w pokoju o pełnowymiarowej wysokości – elementem decydującym o wyborze modelu będzie komfort użytkowania. Łóżko w szafie pionowe lepiej sprawdzi się u osób dorosłych i średnio wysokich. Łóżko chowane poziomo to optymalny wybór dla dzieci, młodzieży, osób starszych lub niższego wzrostu. To łóżko, popularnie nazywane półkotapczanem, polecane jest zwłaszcza na poddasza i strychy. Można je idealnie wkomponować w ukosy sufitu i miejsca trudniej dostępne. Świetnie sprawdzi się też w bardzo wąskich pokojach, gdzie nawet po otworzeniu nie będzie tarasować przejścia.

Warto wiedzieć, że każde z tych łóżek składanych wymaga określonej przestrzeni dostosowanej do głębokości mebla. W przypadku tradycyjnych modeli jest to 44 cm, a przy wyborze łóżka obrotowego potrzebujemy na to 60 cm. Jeżeli wyobrazimy sobie, że na tym miejscu miałoby stać przez cały czas pełnowymiarowe, tradycyjne łóżko, to są to oczekiwania niewielkie, ale konieczne.

łóżko w szafie jak wybrać

Jak zrobić łóżko w szafie?

Łóżko w szafie to wielofunkcyjny mebel, który dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można dostosować do potrzeb i oczekiwań praktycznie każdego. Dlatego w naszej ofercie proponujemy kilka sposób na “zrobienie” swojego łóżka. Dla osób, które są wprawione w składaniu mebli i mają ograniczony budżet, przygotowaliśmy i rozwijamy kategorię łóżek do samodzielnego złożenia. Łóżko ClickBed V Young to pierwszy model z rodziny, w której już niebawem znajdą się modele z sofą, półkotapczan, łóżko piętrowe. Sprawdzony mechanizm, prosta ilustrowana instrukcja krok po kroku, krótki czas realizacji, wysyłka pocztą kurierską. Sprawnie, ekonomicznie, solidnie.

Drugą kategorią są łóżka chowane i wielofunkcyjne meble, które przygotowujemy na indywidualne zamówienie klienta. Tutaj paleta możliwości jest o wiele szersza. Istnieje możliwość zamówienia łóżka wyłącznie w obudowie lub w zabudowie. Kolorystykę, styl, rodzaje wykończeń możemy dostosować do dowolnej aranżacji miejsca, w którym ono stanie. Przy tym wyborze należy liczyć się z dłuższym czasem realizacji (od 4 do 6 tygodni) i montażem mebla przez ekipę specjalistów. Jednak warto uzbroić się w cierpliwość. Po kilku tygodniach oczekiwania możemy się cieszyć naszym wymarzonym i zaprojektowanym na zamówienie łóżkiem – jedynym w swoim rodzaju.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Odpowiedź jest prosta: na jakość. Meble wielofunkcyjne są meblami w ciągłym ruchu. Otwierają się, zamykają, wysuwają i chowają tysiące razy. Dlatego jakość ich wykonania jest kluczowa dla komfortu ich użytkowania, bezpieczeństwa i wygody. Na rynku meblarskim oferta łóżek chowanych jest bardzo duża. Równie duże są również różnice w ich cenach. I nie są one przypadkowe. Łóżko w szafie musi być solidne i stabilne. A to niestety, musi kosztować. Dobre łóżko w szafie ma stalową ramę i stalowe nogi. Sercem mebla jest mechanizm otwierający i zamykający. Powinien być niezawodny, wspomagany gazowymi siłownikami – dla komfortu użytkowania. My wybraliśmy do naszych łóżek włoskie mechanizmy, których dowodem jakości jest 10 lat gwarancji.

Kolejnym ważnym elementem łóżka jest obudowa. Musi wytrzymać ciężar materaca, zmiany położenia środka ciężkości mebla no i samego użytkownika lub użytkowników. Dlatego konstruując modele łóżek ClickBed wybraliśmy do obudowy płyty o grubości 36 mm, a do frontu płytę o grubości 18 mm. Zanim zdecydujecie się na zakup, warto sprawdzić jakie parametry grubości i jakie technologie posiada łóżko, które wam podoba się najbardziej. Oraz ile lat gwarancji otrzymacie na działanie zastosowanych mechanizmów.

łóżko w szafie jak zrobić

Gdzie najlepiej kupić łóżko w szafie?

W firmie, która ma doświadczenie w budowaniu takich łóżek. Najlepszą rekomendacją są zadowoleni klienci, fachowa obsługa, która odpowie szczegółowo na każde pytanie, długa obecność na rynku. Polacy kupują meble na lata. A inwestycję w łóżko w szafie warto dokładnie przemyśleć. Decydując się na taki mebel chcemy spać wygodnie i bezpiecznie. Nie martwić się, czy łóżko w ciągu dnia nie spadnie nam na głowę, w jego otwieranie nie wkładać żadnego wysiłku.  Mieć pewność, że po 2 latach łóżko się zwyczajnie nie rozleci. A gdyby coś się mimo wszystko wydarzyło, móc liczyć na fachowy i szybki serwis. Dobrze jest, przed podjęciem decyzji, móc zobaczyć takie łóżko osobiście. A jeżeli decydujemy się na zakup online, obejrzeć inne realizacje danego producenta. Dobrze dobrane komfortowe łóżko to gwarancja naszego wypoczynku, dobrego samopoczucia, a nawet zdrowia.  Na tym nie ma sensu oszczędzać.

Na zdjęciach:

Łóżko w szafie ClickBed V Sofa – łóżko w szafie z sofą 140×200