Najlepszy materac do łóżka, czyli jaki?

Każda, nawet najmłodsza osoba wie, jak ważne jest dobrze się wyspać na wygodnym materacu.  Jest on zdecydowanie ważniejszy niż sama rama łóżka, dlatego warto poświęcić kilka chwil nad jego wyborem. Przecież nie ma nic gorszego niż obudzenie się rano z bolącymi plecami czy karkiem. A jeśli takie poranki powtarzają się nagminnie, warto szybko i zdecydowanie zmienić materac na nowy. Ale wówczas pojawia się pytanie: czym kierować się podczas wyboru nowego modelu materaca? W tym artykule znajdą Państwo wszystkie potrzebne informacje o tym, jakie materace są dostępne na rynku i jaki najlepszy materac do łóżka będzie tym idealnym dla Was.

Najbardziej popularny – materac kieszeniowy

Wykonany jest ze sprężyn kieszeniowych, które pokryte są pianką poliuretanową. Dzięki jego konstrukcji ludzki kręgosłup ma idealne podparcie podczas snu. Czym więcej sprężyn, tym lepiej podtrzymuje ciało i wygodniej się na nim śpi. Co ważne, tego typu materace nie skrzypią. Są dość miękkie, więc nie nadają się do siadania na nich. Ceny zaczynają się od 500-600 zł więc są to produkty dość drogie; droższe od materacy sprężynowych.

 

najlepszy materac do łóżka w szafieMaterac sprężynowy

 

Jego konstrukcja to nic innego jak połączone sprężyny zespolone w zwoje, które uginają się pod wpływem ciężaru. Może kojarzyć się ze starymi modelami, z których po pewnym czasie użytkowania wystawały sprężyny. Ale to już historia. Dzisiaj sprężyny są specjalnie zabezpieczane końskim włosiem lub włóknem kokosowym. W zależności od ilości sprężyn, zmienia się twardość materaca – im mniej, tym jest bardziej miękki. W porównaniu do materacy kieszeniowych, ma bardziej atrakcyjną cenę. Jest to około 300 zł wzwyż.

Materac lateksowy

Jest stworzony z lateksu i drzewa kauczukowego, a takie połączenie jest bardzo wysoko oceniane przez użytkowników.  Jest dość miękkim materacem, ale bardzo trwałym i elastycznym. Dzięki tym cechom doskonale dopasowuje się do każdego kształtu ciała.

Jeśli cierpią Państwo na jakąkolwiek alergię, to materac lateksowy jest idealnym rozwiązanie. Materac posiada bowiem właściwości antybakteryjne i przepuszcza bardzo dużo powietrza, zapewniając dobrą wentylację podczas snu. Czego nie lubią kurz, pleśnie i roztocze. Ponieważ materac jest z natury dość miękki, przy wyborze polecana jest grubość powyżej dwunastu centymetrów.

Materac piankowy

Wykonany jest z pianki termo-plastycznej, która zwiększa elastyczność pod wpływem ciepła, dzięki czemu gwarantuje wygodny, relaksujący wypoczynek dla całego ciała, a zwłaszcza kręgosłupa. Materac nie tylko zapewnia idealne podtrzymanie kręgosłupa ale jednocześnie rozluźnia wszystkie mięśnie. Bez problemu będzie służył parę dobrych lat. Ten rodzaj materaca jest niestety drogi – jego ceny zaczynają się od 1000 złotych wzwyż.

Materace hybrydowe

To połączenie piankowego i kieszeniowego materaca. Są najbardziej komfortowymi materacami ze wszystkich wyżej wymienionych, ale ich cena jest niestety jednocześnie najwyższa – 3000 złotych wzwyż.