Jak dobrać materac do łóżka w szafie?

Kupując łóżko chowane w szafie Clickbed V lub Clickbed O dodatkowo musicie się zaopatrzyć w materac, który nie jest integralną częścią łóżka. Jako producent łóżek w szafie Transforms Clickbed standardowo oferujemy specjalnie dobrane do naszych łóżek materace firmy Sembella Amber Dream.  Materaca możecie kupić jednak samodzielnie u innego dostawcy.

Jakie dobrać materac do łóżka w szafie – wysokość i sztywność

jak dobrać materac do łóżka w szafieMaterac powinien mieć sztywną konstrukcję, żeby ustawiony w pozycji pionowej nie ulegał odkształceniu. Oczywiście nasze łóżka Clickbed posiadają pasy, którymi materac może być przytwierdzony razem z pościelą do stelaża łóżka, ale sztywna konstrukcja materaca zapewni mniejszą jego podatność na odkształcenia.

Rekomendowana wysokość materaca wynosi 20cm. Przy tej wysokości w złożonym łóżku zmieści się również pościel. Jeżeli chcemy w łóżku zastosować  wyższy materac w obudowie łóżka o standardowej głębokości (40cm) to mamy możliwość zastosowania materaca o maksymalnej wysokości 25cm.  Niestety, w tym przypadku może być już kłopot ze zmieszczeniem pościeli.

jak dobrać materac do łóżka w szafieJakie dobrać materac do łóżka w szafie – waga

Kolejną ważną cechą materaca jest jego waga. I tak:

Materac o szerokości 90 cm powinien ważyć ok. 18kg, o szerokości 120cm – 20kg. O szerokości 140cm – 24kg, o szerokości 160cm – 29kg. A o szerokości 180cm – 33kg.

W sytuacji gdy waga materaca znacznie odbiega od podanych wartości należy poinformować nas o tym. Być może będzie wtedy konieczna wymiana siłowników gazowych na takie, które będą lepiej dostosowane do całkowitej wagi łóżka.