Narodziny dziecka to wyjątkowy moment w życiu rodziców. Wymagają jednak znacznej reorganizacji wielu aspektów. Zanim do rodziny dołączy nowy członek należy przygotować dla niego przestrzeń w domu. Zdarza się, że rodzice nie są w stanie pozwolić sobie na wydzielenie osobnego pomieszczenia specjalnie dla dziecka, dlatego na początku pokojem niemowlaka staje się zazwyczaj ich sypialnia. Warto skupić się na tym, by każdy miał miejsce dla siebie i dostosować przestrzeń do potrzeb dziecka. Nie należy też całkowicie zapomnieć, że nie będzie przebywało tam same.

Jak urządzić sypialnię dla rodziców i dziecka – o co należy zadbać?

 

jak urządzić sypialnię dla rodziców i dzieckaZazwyczaj rodzice decydują się na wydzielenie w swojej sypialni obszaru dla nowego członka rodziny. Pomieszczenie, w którym przebywać będzie dziecko, powinno być praktyczne i przyjazne dla niego. Dodatkowo nie może przestać być miejscem relaksu rodziców. Zdominowanie przestrzeni dziecięcymi akcesoriami i zabawkami sprawi, że sypialnia nie będzie już tak przytulna, jak była kiedyś. Skupić należy się na przemyślanej organizacji. Jeżeli mamy do czynienia z pomieszczeniem z większym metrażem, warto oddzielić kącik dla niemowlaka, który przypominać będzie jego własny pokój. Zastosowanie niewielkich rozmiarów parawanu zrobi dużą różnicę. Sprawi to, że dziecko i rodzice zyskają obszar tylko dla siebie. W kąciku znaleźć powinny się łóżeczko, przewijak oraz komoda. W przypadku, gdy sypialnia ma mniejszy rozmiar warto postawić na inne metody. Blat szafki może stać się miejscem do przewijania. Gdy przedmioty dziecka zajmują dużo miejsca, wykorzystać można wolne miejsce na ścianach, zawieszając półki. Dobrze, jeśli łóżeczko ma wbudowaną szufladę. Dobrym pomysłem będzie wyniesienie z pokoju mało potrzebnych dekoracji, zabierających potrzebne miejsce, jak również urządzeń, których hałas będzie przeszkadzał.

 

Propozycja dla rodziców

Szczególnie w małych pokojach, łóżko zajmuje zwykle najwięcej miejsca. Po dodaniu mebli dziecka utrudnione może zostać przemieszczanie się po sypialni. Idealnym rozwiązaniem będzie wybór modelu łóżka chowanego pionowo na ścianie. ClickBed V to klasyczny typ, w ciągu dnia pozostaje niewidoczny, schowany jest w obudowie. Dzięki różnorodności kolorystyki wkomponuje się w przestrzeń pokoju. W ciągu nocy, z uwagi na stabilną konstrukcję, gwarantuje wygodny odpoczynek. ClickBed Book to łóżko pionowe z funkcją biblioteki. Zamontowane na przodzie łóżka półki pozwalają wykorzystać dodatkową przestrzeń na książki, czy artykuły dziecięce. Rozkładając je nie trzeba nic zdejmować. Dzięki nowoczesnej technologii półki samoistnie chowają się pod łóżkiem.