Biurko to jeden z najbardziej podstawowych mebli. Służy do pracy i do nauki – zwykle spędzamy przy nim dużo czasu. Zatem warto przed zakupem rozważyć różne modele, zarówno standardowe, jak i narożne. Poniższy artykuł będzie w tym pomocny.

Biurka standardowe a narożne

Tradycyjne standardowe biurko może być wykonane z różnych materiałów (np. z drewna) i prezentować rozmaite style aranżacyjne. Odpowiednio wkomponowane w otoczenie klasyczne biurko może stać się szczególną ozdobą wnętrza, a nawet być jego reprezentacyjnym elementem (szczególnie gdy biurko jest w starodawnym stylu, np. Ludwika XVI).

Kupując taki mebel, warto zwrócić uwagę na to, że jego wysokość powinna być dostosowana do wzrostu użytkownika. Dostępne są biurka z regulowaną wysokością blatu. To sprawdzi się szczególnie w przypadku szybko rosnących dzieci. Pod blatem biurka mogą znajdować się szuflady, szafki, wysuwana półka na klawiaturę komputera. Półki mogą być również umieszczone nad blatem mebla. To pozwala w szybki sposób sięgnąć w trakcie pracy po potrzebne książki, dokumenty czy notatki.

Ogromną zaletę biurka narożnego stanowi oszczędność zajmowanej przestrzeni. W mieszkaniu o małym metrażu jest to szczególnie istotne. Meble tego rodzaju mogą być minimalistyczne, zajmujące jedynie kąt pokoju. I bardziej rozbudowane, z dwoma blatami przylegającymi do kątowych ścian. Posiadają też zwykle głębszy blat niż standardowe biurka. Ich zaletą jest większa powierzchnia robocza, wadą to, że jej część będzie się znajdować po bokach użytkownika. Zatem pod tym względem jest to rozwiązanie mniej wygodne niż w przypadku mebla o prostym blacie.

biurka do pracy

Biurka do pracy – narożne rozwiązanie

Podobnie jak tradycyjne, narożne biurka mogą być zaopatrzone w szafki, szuflady, półki, dzięki czemu możemy mieć w zasięgu ręki potrzebne nam książki i inne rzeczy. Należy dostosować biurko do rodzaju czynności jaka będzie przy nim wykonywana. Dzieci i młodzież uczące się będą potrzebować z pewnością biurka z obszernym blatem. Przydadzą się im też półki i szuflady. Młodszym dzieciom wystarczy w zupełności małe biurko narożne. Warto zadbać o bezpieczeństwo takiego mebla – szczególnie dziecięce niech będzie stabilne, o zaokrąglonych rogach.

Wydawać by się mogło, że minusem biurek narożnych są ich nieco mniejsze możliwości aranżacyjne niż w przypadku tych standardowych. Trudniej jest osiągnąć klimat np. dziewiętnastowiecznej biblioteki ze względu na to, że narożny mebel kojarzy się dość współcześnie. Jednak mimo wszystko, można także w przypadku biurka narożnego poeksperymentować ze stylami, wybrać odpowiedni model (których jest duży wybór na rynku meblarskim), wykonany z pasujących aranżacyjnie materiałów. Do tego zadbać o dodatki – i biurko narożne wkomponować w nasze wymarzone wnętrze.

Biurko na ścianę

Szukając innowacyjnych rozwiązań, warto zwrócić uwagę na produkt firmy Transforms – ClickBed Voila, który jest meblem wielofunkcyjnym o mnogim zastosowaniu. Jest to model łóżka w szafie z biurkiem, połączenie półkotapczanu (czyli łóżka o niedużych rozmiarach, które można schować w szafie) z użytecznym blatem składanym. Może funkcjonować również jako osobny mebel, składany przestronny blat, tzw. biurko na ścianę. ClickBed Voila to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się szczególnie w małych wnętrzach. Tam, gdzie każdy centymetr przestrzeni jest cenny – w kawalerce, niewielkim mieszkaniu, pokoju dla studenta.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, dostępną na stronie naszego sklepu!