Aranżacja małych wnętrz jest nie lada wyzwaniem. Należy zaznaczyć, iż mniejsza ilość miejsca, wcale nie oznacza mniejszych problemów. Często niefortunny układ mieszkania, który powoduje problemy z odpowiednim urządzeniem, bądź zagospodarowaniem przestrzeni, staje się niezwykle uciążliwy dla mieszkańców i zapada decyzja o całkowitej zmianie ustawienia lub wymienienia poszczególnych mebli. Ratunkiem jest system mebli wielofunkcyjnych, który zaoszczędzi miejsce, fundusze i sprawi, że każde pomieszczenie będzie maksymalnie funkcjonalne.

Łóżko wielofunkcyjne

Charakterystyczną cechą kawalerek jest brak sypialni. Ich niewielki metraż często zmusza nas do większej kreatywności, a takie są właśnie meble wielofunkcyjne — oryginalne i pomysłowe. Nagle okazuje się, że łóżko może być częścią meblościanki, szafą i biurkiem jednocześnie. Chcąc uniknąć nudnych i powtarzalnych rozwiązań, warto wykorzystać półkotapczan w niekonwencjonalny sposób, np. używając go jako ściany lub zasłony. Dzięki temu możemy oddzielić aneks kuchenny od strefy wypoczynkowej i pozbyć się uczucia, jakbyśmy mieszkali w kuchni.

Wypoczynkowy system mebli wielofunkcyjnych to jednak nie tylko półkotapczan. Łóżka obrotowe i otwierane pionowo także znajdują się w ścisłej czołówce pod względem użyteczności jak i wyglądu. Wybór zależy od funkcji, na której najbardziej nam zależy.

meble wielofunkcyjne

Łóżko piętrowe

Antresole w kawalerkach cieszą się coraz większą popularnością, jednak znamy znacznie tańsze i mniej inwazyjne rozwiązanie — łóżko chowane w ścianie o porządnej konstrukcji idealnie odnajdzie się w małym mieszkaniu. Możemy pod nim umieścić kanapę, regał na książki, szafę lub biurko. Kto powiedział, że łóżka piętrowe są tylko dla dzieci? Na pewno nie my! Uważamy, że wielofunkcyjne meble są odpowiednie dla każdego, niezależnie od sytuacji.

Stół składany

Przyjmowanie gości w kawalerce jeszcze do niedawna wydawało się niezwykle trudne. Problem z brakiem wystarczającego miejsca do rozłożenia zastawy i ugoszczenia rodziny czy znajomych rozwiązuje stół składany, bowiem ma zasadniczą zaletę — może być wykorzystywany przez użytkownika w dowolny sposób, uzależniony od okazji. Taki stół może towarzyszyć tylko podczas przyjęcia lub uroczystego posiłku, a przez resztę czasu pełnić funkcję półki w kuchni albo pod lustrem.

Stół rozkładany

Stół rozkładany dzięki swojej kompaktowości może w mgnieniu oka zwolnić miejsce w pokoju i stać się elegancką komodą. Takie rozwiązanie pokochają wszyscy, którzy cenią sobie przestrzeń w mieszkaniu oraz funkcyjność. W sytuacjach, gdy stół jest potrzebny, wystarczy go rozłożyć, a po zakończeniu użytkowania w szybki i prosty sposób schować. Dzięki temu zyskują Państwo dodatkowe miejsce oraz nowoczesną komodę, którą można w dowolny sposób wykorzystać.

Biurko rozkładane

Jeszcze mniejsze i dyskretniejsze od stołu rozkładanego jest biurko rozkładane, które zostało połączone z komfortowym półkotapczanem chowanym w szafie. Takie rozwiązanie pozwala na maksymalną oszczędność przestrzeni oraz gwarantuje pełną funkcjonalność. Wygodny blat rozkładany poziomo doskonale zastępuje tradycyjne biurko i co najważniejsze, można je rozłożyć tylko wtedy, gdy jest potrzebne.

Pełna oferta mebli wielofunkcyjnych dostępna na: https://transforms.pl/