Meble wielofunkcyjne to niezastąpiony i oryginalny pomysł na wyposażenie małego mieszkania, zwłaszcza kawalerki. Sprawdzą się również doskonale w większych przestrzeniach, które urządzone są w minimalistycznym stylu. Jednak to właśnie właściciele kawalerek skorzystają na tym rozwiązaniu najbardziej.

Meble wielofunkcyjne do małych mieszkań zapewniają wygodę oraz, jak sama nazwa wskazuje, pełnią jednocześnie wiele funkcji. Poza oszczędnością miejsca, meble wielofunkcyjne charakteryzują się niezwykłym efektem wizualnym, który doskonale podkreśla estetykę wnętrza. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak zaaranżować niewielką przestrzeń za pomocą mebli wielofunkcyjnych w efektywny sposób.

Zaprojektowanie wygodnej kawalerki

Mieszkanie w kawalerce wcale nie musi oznaczać rozwiązania tymczasowego. Gdy urządzimy ją w przemyślany sposób, może okazać się tak samo wygodna, jak każde inne większe lokum. Aby tak się stało, konieczne jest zastosowanie mebli wielofunkcyjnych, które sprawią, że wiele elementów wyposażenia staje się jeszcze bardziej praktycznymi, pełniąc co najmniej dwie różne funkcje.

Meble wielofunkcyjne do wygodnej kawalerki sprawiają, że miejsce z definicji niewielkie, przeznaczone dla jednej osoby, zmieni się w przestrzeń funkcjonalną, w której nie zabraknie żadnego sprzętu oraz będzie komfortowa dla wszystkich mieszkańców.

Meble wielofunkcyjne do wygodnej kawalerki

Od czego zacząć urządzanie mieszkania?

Jednym z najpowszechniej stosowanych mebli, który jest niezwykle doceniany przez wiele osób to łóżko chowane w szafie. Ten sprytny sposób na zaoszczędzenie miejsca miał już swoje początki w czasach PRL-u, lecz jego współczesna forma prezentuje się nowocześnie i modnie. Tego typu łóżka mogą być również wyposażone w rozkładany stolik umieszczony na froncie. Dzięki temu, po złożeniu materaca, otrzymujemy nowe miejsce do pracy i nauki. To samo rozwiązanie może być zastosowane, gdy zabraknie nam miejsca na biurko. W takim wypadku warto zaopatrzyć się w składany stolik przymocowany do ściany, aby przy rozłożonym łóżku móc również cieszyć się miejscem do pracy.

Ciekawym sposobem na zagospodarowanie małej przestrzeni jest także ścianka działowa w formie regału. Jednocześnie regał ten może pełni
funkcję kwietnika oraz posiadać szuflady na drobne przedmioty. Takie rozwiązanie zapewni nam trochę więcej prywatności, gdy jeden z domowników będzie chciał odpocząć, osoba w drugiej części mieszkania może nadal zajmować się innymi rzeczami bez dekoncentrowania współlokatora.
Jak widać zagospodarowanie kawalerki, aby była bardziej funkcjonalna, nie musi być trudne. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednie wyposażenie, które sprawi, że życie w niej stanie się przyjemne i komfortowe. Meble wielofunkcyjne spełniają właśnie taką rolę, dodatkowo dbając o estetykę wnętrza.