Półkotapczan z nadstawką to łóżko uniwersalne. Odnajdzie się w salonie. W maleńkiej sypialni. Na poddaszu. To również dobry półkotapczan dla dziecka. Dlaczego warto rozważyć i wybrać takie rozwiązanie? Zapraszamy do lektury:

Półkotapczan z nadstawką – lek na bolączki metrażu

półkotapczan z sofą do salonuPo łóżka w szafie, do których należy i półkotapczan, sięgają najczęściej ci, którym przyszło się zmierzyć z niewielkim metrażem ukochanego lokum. Czy to będzie pierwszy apartament, czy kawalerka, wynajmowany pokój – potrzeb jest wiele, marzeń jeszcze więcej, a przestrzeń mocno ograniczona.

Oczywiście możemy wówczas sięgnąć po tradycyjne rozwiązania. Zdecydować się na klasyczne poziome łóżko. Wówczas mamy wygodny sen zapewniony, ale również widok łóżka w niewielkiej przestrzeni dzienno-nocnej 24 godziny na dobę. A jeśli zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu  każdego metra, to pod łóżkiem całkiem sporo rzeczy się zmieści. Tylko trochę utrudniają sprzątanie. No i to sięganie po pudła. Mało funkcjonalne to rozwiązanie, prawda?

Mamy również do wyboru sofę z funkcją spania. Tylko że nawet najwybitniejsza przedstawicielka kanap rozkładanych nie zapewnia, zwłaszcza po kilku miesiącach użytkowania, komfortowego snu. Że o funkcjonalnym wykorzystaniu przestrzeni nie wspomnimy.

I w tym momencie na scenę wkraczają łóżka w szafie. A przede wszystkim półkotapczan. Dlaczego właśnie on? Bo to optycznie najbardziej filigranowe łóżko, które bardzo dobrze komponuje się z dodatkową zabudową – np. nadstawką. Dzięki niewielkiej wysokości, obudowanie tego modelu łóżka półkami, szafkami, pawlaczami jest bardzo wygodne w użytkowaniu. Wszystko mamy praktycznie w zasięgu ręki. Nie musimy wspinać się na palce, ani sięgać po drabinkę.

Tym bardziej, że wszelakie nastawki i szafki w małych mieszkaniach służą przede wszystkim do przechowywania rzeczy codziennego użytku, na które trzeba znaleźć sprytne miejsca do schowania. Które powinny być w każdej chwili pod ręką.

Clickbed O Sofa – półkotapczan z sofą do salonu

półkotapczan podwójny

Dobrym przykładem wielofunkcjonalności, o których piszemy jest jedna z naszych najnowszych realizacji. Proszę uważnie się przyjrzeć zdjęciom. Nasz półkotapczan z nadstawką stanął praktycznie na granicy korytarza i kuchni połączonej z niewielkim salonem i jadalnią. W ciągu dnia jest praktycznym „regałem salonowym” z sofą. Można na niej przysiąść, zdrzemnąć się, poczytać. Komunikacja pomiędzy wejściem do domu, łazienką i pokojem z kuchnią jest swobodna, nic jej nie ogranicza.

Wieczorem zaś ta przestrzeń zmienia się w maleńką, ale jednak, sypialnię z pełnowymiarowym łóżkiem. Które w każdej chwili można schować i cieszyć się dodatkowymi metrami kwadratowymi wolnej przestrzeni.

Czy Twoje łóżko to potrafi?

Więcej o naszym łóżko Clickbed O Sofa przeczytasz zaglądając tutaj.