Zakup łóżka w szafie jest inwestycją na lata. Zwłaszcza jeśli zależy nam na jakości mebla i świętym spokoju przez lata.

I mimo tego, że meble Transforms wraz z rodziną swoich łóżek chowanych w szafie Clickbed V i Clickbed O są niekwestionowanym liderem rynku, to w internecie możesz znaleźć oferty łóżek chowanych w szafie w znacznie niższych cenach. Skąd ta różnica? Na co warto abyś zwrócił uwagę podczas wyboru łóżka chowanego w szafie? Odpowiadamy:

Mechanizm łóżka chowanego w szafie

zakup łóżka w szafie
Łóżko w szafie firmy Transforms

Podstawowym elementem, na który warto abyś zwrócił uwagę,  jest mechanizm łóżka. W Transforms używamy samonośnych mechanizmów wykonanych ze stalowych profili zamkniętych, lakierowanych proszkowo, wyposażonych w sprężyste szczebelki z drewna bukowego. Mechanizmy produkujemy wg technologii używanych przy produkcji stelaży do tradycyjnych sypialni. Sprowadzamy je od najlepszych producentów włoskich. Łatwość i bezpieczeństwo otwierania i użytkowania łóżka zapewniają siłowniki gazowe. Nóżki podpierające konstrukcję otwierają się i poziomują automatycznie, co zabezpiecza mechanizm przed wyłamaniem.

Stawiamy na jakość. I nie boimy się tego wyzwania. Dlatego mechanizmy Transforms objęliśmy 10 letnią gwarancją. Jeśli myślisz o zakupie łóżka chowanego w szafie, unikaj zwłaszcza mechanizmów, których otwieranie bazuje na systemie sprężyn. Komfort i bezpieczeństwo takich konstrukcji jest znacznie niższe, co ma wpływ na cenę takiego produktu.

Na rynku są również dostępne łóżka wyposażone w stelaże, których konstrukcja jest oparta na elementach z płyt wiórowych. Zawiasy łóżka są w takich konstrukcjach przytwierdzone zwykle do stelaża wkrętami do drewna, co stawia pod dużym znakiem zapytania trwałość takiego rozwiązania.

Obudowy łóżek chowanych w szafie

 

zakup łóżka w szafie
Łóżko firmy konkurencyjnej

Kolejnym elementem, na który warto abyś zwrócił uwagę decydując się na zakup łóżka w szafie, jest solidność obudowy. Łóżka Transforms wykonujemy z płyt laminowanych o grubości 38 mm połączonych ze sobą solidnymi łącznikami mimośrodowymi. Podstawa łóżka posiada nóżki wkrętne, które można wypoziomować nawet na nierównej podłodze. Plecy łóżka i jego płyta czołowa jest wykonana z płyty meblowej o grubości 18 mm.

Całość posiada dość prostą, ale bardzo sztywną konstrukcję. Obudowę łóżka można wielokrotnie rozkładać i składać bez obawy o pogorszenie sztywności konstrukcji.  Dodatkowym atutem Transforms jest ogromny wybór wersji kolorystycznych obudów. Mamy do dyspozycji kilkaset rodzajów oklein meblowych a oprócz tego możliwość wykonania mebli z lakierowanej płyty mdf.

Produkty konkurencyjne są zwykle wykonane z płyt meblowych o grubosći 18-25 mm. Często, dla obniżenia kosztów, nie posiadają pleców. Na dodatek oferta kolorystyczna ogranicza się do kilku wzorów. Do łączenia elementów obudowy firmy konkurencyjne nie raz wykorzystują tanie łączniki meblowe rozkręcające się pod wpływem czasu, nie dające pewnej sztywności konstrukcji.

Jakie łóżko wybierzesz i czy będziesz z niego zadowolony? Wybór należy do Ciebie. Pamiętaj o jednym, komfort Twojego wypoczynku liczy się przede wszystkim.