łóżko w szafie gdzie kupić

Łóżko w szafie, gdzie kupić, jak zamontować, komu można polecić? Na co dzień odpowiadamy na dziesiątki pytań dotyczących mebli wielofunkcyjnych. Doradzamy, czasem odradzamy, proponujemy rozwiązania, które będą optymalne w danej przestrzeni i dla danej osoby. Wśród nich są takie, które przewijają się najczęściej. I do nich dziś wracamy z myślą o wszystkich, którzy rozważają kupno łóżka w szafie.

Jak złożyć łóżko w szafie?

W przypadku modeli łóżek w szafie Transforms, gdzie każde zamówienie jest indywidualnym projektem, to my zapewniamy zarówno transport i montaż mebla. Oczywiście można zamówić wyłącznie nasz mechanizm do łóżka. Można również zamówić łóżko w samej obudowie. I zaaranżować całość zabudowy samodzielnie. To częste praktyki na rynku meblowym. Ale my tę pierwszą opcję proponujemy wyłącznie wówczas gdy wiemy, że budową łóżka w szafie zajmie się rzetelny, profesjonalny stolarz. Z drugą jesteśmy spokojniejsi. Bo sami odpowiadamy za jakość wykonania i wykończenia mebla.

Dlaczego to tak dla nas istotne? Projektując modele łóżek w szafie ClickBed wybraliśmy najlepsze dostępne na rynku mechanizmy. Ale to nie wystarczy, aby łóżko było naprawdę solidne i służyło niezawodnie przez lata. Do konstrukcji naszych mebli wybraliśmy wykończenia o podwyższonym standardzie. Obudowę łóżka tworzą płyty o grubości 38 mm. To sporo więcej niż w łóżkach w szafie dostępnych na rynku. Również dobierając front i tył łóżka, zdecydowaliśmy się na płyty o grubości aż 18 mm.  Z jakiego powodu? Łóżko w szafie to mebel w ciągłym ruchu. Jego położenie zmienia się wielokrotnie każdego tygodnia. Zmienia się również środek ciężkości mebla. A ponieważ jest to łóżko, musi być bezpieczne, komfortowe i wytrzymać dodatkowe obciążenia, jakimi są jego użytkownicy. Tu nie ma miejsca na oszczędności. Polacy kupują meble na lata. A te, a zwłaszcza meble kompaktowe, powinny działać bez zarzutu. Dlatego przed wyborem łóżka, koniecznie sprawdź parametry jego obudowy.

łóżko w szafie jak

Czy łóżko w szafie jest bezpieczne?

Jeżeli łóżko w szafie ma wszystkie wymagane nowoczesne mechanizmy,  jest bezpieczne w 100% . Dlatego decydując się na kupno łóżka w szafie warto oprócz walorów estetycznych mebla, zwrócić uwagę na to jakie wyposażenie posiada. Jednym z mechanizmów, które powinno posiadać łóżko w szafie są spowalniacze. Dzięki nim łóżko opada i zamyka się powoli. Zwłaszcza moment otwierania jest istotny. Dzięki spowalniaczom łóżko najpierw lekko się odchyla, na ułamek sekundy zatrzymuje, a dopiero po chwili zaczyna samodzielnie się otwierać. Drugim istotnym elementem łóżka w szafie są siłowniki gazowe. Zapewniają łatwość i lekkość otwierania i zamykania mebla. Połączenie jednego i drugiego rozwiązania daje gwarancję wygodnego i bezpiecznego codziennego użytkowania

Są łóżka w szafie, które są zamykane na klucz. Również niektóre modele łóżek ClickBed posiadają takie rozwiązanie. Takie zabezpieczenie w łóżku nie ma bezpośredniego związku z bezpieczeństwem użytkownika. Jest montowane zwykle w modelach, które posiadają więcej niż jedną funkcję. Łóżko w szafie z rozkładanym stołem, łóżko w szafie z kanapą to modele, które wymagają złożenia najpierw części mebla o funkcji dziennej. Zamknięcie na klucz ma zabezpieczać przed jego zniszczeniem przez roztargnionego albo zapominalskiego użytkownika. Tak na wszelki wypadek.

łóżko w szafie ile

Łóżko w szafie dla dziecka – jakie wybrać?

Łóżko w szafie to świetne rozwiązanie do niewielkiego pokoju dziecięcego. Spośród „dorosłych” modeli łóżek w szafie, jeżeli szukamy prostego rozwiązania do bardzo małego pokoju dla starszego dziecka lub nastolatka, warto zwrócić uwagę na łóżko chowane pionowo, takie jak model ClickBed V. Jeżeli zaś pokój dla dziecka jest wąski, tam sprawdzi się najlepiej łóżko w szafie chowane poziomo, czyli półkotapczan. Od razu warto zastrzec, że współczesny półkotapczan nie ma nic wspólnego z poprzednikiem z minionego ustroju. Wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania jest wygodny, niezawodny i łatwy w codziennym użytkowaniu. Dobrze, jeżeli ma dodatkowe funkcje, zabudowy tworzącej kompaktowy regał lub jest łóżkiem z biurkiem. Takie rozwiązanie (ClickBed Single) pozwala na zaoszczędzenie dodatkowej przestrzeni i zmieści się w nawet najmniejszym pomieszczeniu. Jeżeli połączymy obie funkcję (meblościankę i biurko), powstanie mebel, który da dziecku swobodę korzystania z pokoju w przestrzeni dziennej. A w ciągu nocy zapewni komfortowy wypoczynek (bez konieczności robienia porządku na biurku przed pójściem spać).

Łóżko piętrowe inaczej

Odrębnym rozwiązaniem do niewielkiego pokoju dziecięcego jest łóżko piętrowe. Chętnie wybierane dla rodzeństwa, mimo pozornej oszczędności przestrzeni, zajmuje jednak sporo miejsca. Dlatego my poszliśmy dalej. I stworzyliśmy oraz opatentowaliśmy rozwiązanie, które naprawdę oddaje każdy wolny centymetr do wykorzystania na zabawę i cieszenie się wolną przestrzenią. Jest to ClickBed Twin – łóżko piętrowe… chowane w szafie. Po złożeniu, to pełnowymiarowe łóżko zajmuje zaledwie 40 cm głębokości pokoju. Kiedy nie jest potrzebne, po prostu znika na ścianie. Dodatkowo, w wersji złożonej może być jednorodnym frontem lub łóżkiem z biurkiem. Wszystko zależy od potrzeb małych użytkowników i przestrzeni, którą na co dzień dysponują.

To nie koniec pytań, na które na co dzień odpowiadamy.  Już niebawem odpowiedzi na pytania dotyczące codziennego użytkowania łóżek w szafie, m.in. „co zrobić z pościelą”, „czy ono się ze mną nie złoży” i kilka słów o łóżku na pilota…

cdn.