Łóżko półkotapczan chyba najbardziej kojarzy się nam z latami 70 i 80 ubiegłego wieku, gdy takie rozwiązania przeżywały swoisty renesans.

Było najczęściej wyposażeniem pokojów dziecięcych i młodzieżowych, najmniejszych z małych pomieszczeń ówczesnych domów. Z powodu ograniczonej wówczas liczby wariantów obudowy półkotapczany sprawiały, że pokoje dziecięce były do siebie bliźniaczo podobne. A mechanizmy tych łóżek… no coż pozostawiały wiele do życzenia.

Dziś łóżko półkotapczan przeżywa wielki, zasłużony „come back”.  A dzięki bogatemu wzornictwu praktycznie nie ma dwóch takich samych projektów i realizacji.

Łóżko półkotapczan – zalety

łóżko półkotpaczanNiezaprzeczalną zaletą łóżka chowanego poziomo jest łatwa obsługa nawet przez najmłodszych. Dlatego znów pojawiły się w pokojach dziecięcych. Choć nie tylko. Jakie zalety posiada takie łóżko?

  • łatwość otwierania dla osób niewielkiego wzrostu
  • komfortowe użytkowanie dla osób starszych i z ograniczonymi możliwościami ruchu
  • idealne wkomponowanie w niską zabudowę pokoju
  • oszczędność miejsca
  • wygodną i optycznie filigranową zabudowę pokoju o niewielkich rozmiarach
  • możliwość wyboru łóżka jedno lub dwuosobowego
  • dodatkowe funkcje łóżka w przestrzeni dziennej – wersje z biurkiem lub kanapą

 

Dzięki poziomemu systemowi otwierania za pomocą gazowych siłowników, łóżko otwieramy jednym ruchem zaledwie w kilkanaście sekund. Nóżki łóżka otwierają się i poziomują automatycznie, a we wnętrzu mechanizmu skrywa się stalowa rama i stelaż z bukowych listew.  Na nich materac firmy Sembella. Materac spełniający wszystkie potrzeby nie tylko użytkownika, ale dobrze skonstruowanego łóżka chowanego w zabudowie.

Wszystkie te zalety posiada łóżko chowane poziomo Transforms Clickbed O.

.

łóżko półkotapczanŁóżko zostało zaprojektowane do materaca 120×200.

Całość obudowy zachowana jest w kolorystyce bieli 8685 Snow White.

Zagłówek typu „Wall” w delikatnej szarości Astoria 06 Grey Light koresponduje z kolorystyką ścian pokoju i jest delikatnym akcentem na tle bieli obudowy.

Dodatkowo w łóżku zamontowano oświetlenie LED z dyskretnym włącznikiem świata z lewej strony mebla.