Łóżko drewniane – dlaczego warto zastanowić się nad jego wyborem?

Wybór odpowiedniego łóżka jest ważną decyzją przy aranżacji mieszkania. Człowiek spędza w nim około ⅓ doby, czyli prawie trzy tysiące godzin rocznie! Oczywistym jest więc, że musi być wygodne, funkcjonalne, no i jednocześnie – ładne. Co to znaczy? Przekonajmy się!

Zalety łóżka drewnianego

Na rynku można znaleźć bardzo wiele rodzajów łóżek, poprzez te najprostsze konstrukcje metalowe, po bardzo popularne ostatnimi czasami rozwiązania z palet. Za to niekwestionowaną klasyką od wieków jest łóżko drewniane! Tradycyjne, solidnie wykonane, o niepodważalnej estetyce i służące przez lata. Za każdym razem zachwycają tak, jak przy pierwszym spojrzeniu. Drewno może mieć wiele kolorów, więc tak naprawdę tylko wyobraźnia ogranicza podczas aranżacji sypialni.

Małe mieszkanie? To nie problem!

Jeśli martwią się Państwo, że Wasze mieszkanie jest zbyt małe, a w sypialni nie ma miejsca na tak mosiężny mebel, natomiast w salonie woleliby Państwo coś rozkładanego dla gości to mamy dla Państwa idealne rozwiązanie. Nazywamy je meblami do zadań specjalnych! Dlaczego? Ponieważ nie dość, że łączą w sobie cechy, takie jak jakość i styl, to dodatkowo są składane. Dzięki czemu zajmują naprawdę mało miejsca. Idealnie sprawdzają się do małych pomieszczeń, gdzie każdy metr kwadratowy jest ważny.

Idealne łóżka do małej przestrzeni

Łóżka składane możemy podzielić na:

  • chowane pionowo
  • chowane poziomo

Z kolei, łóżka chowane poziomo przyjmują formę:

  • Nowoczesnego półkotapczanu, który jest łóżkiem wysuwanym z półki. Otwieranie i chowanie go jest niezwykle proste, a znajdą go Państwo w wersji pojedynczej lub dla dwojga.
  • Łóżka z biurkiem – to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują przestrzeni biurowej za dnia, a nie mają wystarczającej ilości miejsca do zagospodarowania.
  • Łóżka piętrowe, które idealnie sprawdzą się w małym pokoju dziecięcym. Dzięki takiej opcji, Państwa pociechy będą miały więcej przestrzeni do zabawy w ciągu dnia.

Z kolei te chowane pionowo to łóżka w szafie, które z zewnątrz wyglądają jak zwyczajna szafa, a w środku kryje się miejsce do spania. W naszej ofercie znajdą je Państwo w różnych wersjach kolorystycznych, a dodatkowo mogą występować z sofą, stolikiem czy też biurkiem. Idealne rozwiązanie dwa w jednym!