W ostatnich latach coraz więcej osób zaczęło poszukiwać funkcjonalnych mebli do swoich mieszkań. Innowacyjnym rozwiązaniem, któremu zaufało wielu Klientów, jest łóżko obrotowe chowane w szafie. Jest to mebel kompaktowy, które pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni w mieszkaniach o małym metrażu, takich jak kawalerka.

Łóżka obrotowe – charakterystyka

Łóżko obrotowe to połączenie chowanego łóżka ze ścianką meblową RTV. Ponadto mebel wyposażony jest w dodatkowe półki, które umożliwiają zagospodarowanie przestrzeni w ciągu dnia. Posiada on również stabilny mechanizm, w skład którego wchodzą specjalnie przystosowane mimośrody. Całość dopełnia stelaż wykonany z bukowego drewna.

Łóżka obrotowe dostępne w naszej ofercie posiadają półki o różnej szerokości, które uplasowane są na trzech poziomach. Te mniejsze spełnią swoją rolę przy przechowywaniu drobnych elementów wyposażenia, takich jak dekoracje czy książki, a większa wnęka posłuży jako miejsce na telewizor. Mebel posiada również dodatkowe szuflady. Wszystko to łączy się w kompozycję, która doskonale wkomponuje się w każdy rodzaj wnętrza.

Mechanizm łóżka obrotowego

Łóżko obrotowe typu ClickBed Twist chowane w szafie otwiera się i zamyka w łatwy oraz szybki sposób. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich siłowników oraz wyłączników hydraulicznych. Proces otwierania i zamykania przebiega w sposób dwuetapowy. Najpierw należy obrócić powierzchnię regału, który znika w ścianie, a jego miejsce zajmuje złożone łóżko. Następnie wystarczy złapać za uchwyt i rozłożyć łóżko, które samodzielnie opada na podłogę. Cały mechanizm jest wyjątkowo prosty w obsłudze, dlatego nie sprawi problemu również dzieciom czy osobom starszym.

Komfort użytkowania łóżek obrotowych zależy także od doboru odpowiedniego materaca. Wygodę oraz komfort gwarantuje materac kieszeniowo-sprężynowy. Dostosowuje się on do kształtu sylwetki użytkownika dzięki termoplastycznej piance. Całość dopełnia specjalnie przystosowane tapicerowane wezgłowie.

łóżka obrotowe chowane w szafie

Oszczędność przestrzeni i wielofunkcyjność

Łóżko w szafie obrotowe pozwala na maksymalną oszczędność miejsca. Grupą docelową takich mebli są przeważnie osoby, które posiadają mieszkania lub pokoje o niewielkim metrażu. Mebel ten umożliwia komfortowe połączenie sypialni z salonem lub pokojem gościnnym. Pozwala to nie tylko na zaoszczędzenie miejsca, ale także zwiększenie poczucia wygody poprzez łączenie ze sobą różnych funkcji w mieszkaniu.

Dlaczego warto zdecydować się na łóżko obrotowe?

Nasze łóżko Clickbed Twist w szafie jest doskonałym wyborem w przypadku niewielkich wnętrz, ponieważ w dużym stopniu ułatwia zagospodarowanie mieszkania o małym metrażu. W bardzo krótkim czasie łóżko można schować w szafie, dzięki czemu dane pomieszczenie w ciągu kilku minut zyskuje wolną przestrzeń.

Jeśli jesteście Państwo zwolennikami nowatorskich rozwiązań w swoim domu, to wybranie produktów znajdujących w naszym sklepie będzie gwarancją zadowolenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą mebli dostępną na naszej stronie https://clickbed.pl/!