Ława do salonu to mebel potrzebny w każdym domu. Na jaki model się zdecydować, by później nie żałować zakupu? Poniższy artykuł przybliży zalety i wady salonowej ławy.

Kawa na ławę

Na rynku meblarskim dostępne są ławy o przeróżnych kształtach (jak prostokątny, kwadratowy, okrągły, owalny bądź nietypowy), kolorach oraz wykonane z rozmaitych materiałów (np. drewno, szkło czy metal, który szczególnie sprawdzi się w nowoczesnych, industrialnych aranżacjach). Różne materiały wymagają odmiennej konserwacji – należy szczególnie dbać o drewno, piękne dla oka, lecz wymagające. Istotne jest, aby przemyśleć, czy ława będzie pasowała do reszty wystroju naszego salonu. Mieszanie stylów aranżacyjnych może być ryzykowne i wymaga wyczucia. Bezpieczniej jest zdecydować się na jeden konkretny styl, w jakim będziemy urządzać pomieszczenie.

Ważna jest stabilność naszej ławy – niestabilny mebel w salonie, w którym przyjmujemy gości, to zdecydowanie fatalny pomysł. Aby żadne niefortunne sytuacje nie zaistniały w naszym domu, najlepiej sprawdzić stabilność ławy do salonu przed jej zakupem. Przemyśleć należy wysokość mebla – nie powinien być on za niski ani za wysoki. Największą wygodę zapewni ława z regulowaną wysokością blatu. Są też dostępne na rynku meble z możliwością poszerzenia powierzchni blatowej.

ława do salonu ławostół ława podnoszona

Ławostół, czyli dwa w jednym

Jeżeli oprócz tradycyjnej ławy potrzebujemy też większego stołu jadalnego, a nie chcemy kupować obu tych mebli (na przykład z powodu małego metrażu pomieszczenia), idealnym rozwiązaniem jest postawienie na ławę rozkładaną bądź ławostół. Ława UP&DOWN firmy Transforms łączy w sobie zalety dwóch mebli. Sprawdzi się szczególnie w niewielkim mieszkaniu. Jej plusem jest możliwość ustawienia na dowolnej wysokości. Błyskawicznie można zmienić niewielkich rozmiarów stolik kawowy w obszerny stół dla 4-6 osób.

Jeszcze większą ilość osób – aż osiem – pomieści nasz ławostół. ŁAWA-STÓŁ LIFT jest meblem o wszechstronnym zastosowaniu dzięki możliwości bardzo precyzyjnego (co do milimetra) podnoszenia i opuszczania blatu, a także dzięki opcji poszerzenia jego długości ze 120 na 220 cm. Transformacja mebla odbywa się w sposób szybki, stabilny i bezpieczny. Dodatkową jego zaletą są małe, chowane kółka przy podstawie, dzięki którym łatwiej jest przesunąć ławostół.

Jeżeli poszukują Państwo stylowych i efektownych, a zarazem praktycznych, wielofunkcyjnych mebli (na przykład ławy do salonu), zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.