Wiele osób słyszało o rozkładanym stole, niewiele jednak o komodzie z rozkładanym stołem. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które znajduje swoje miejsce w coraz to większej ilości domów. Zdecydowaną zaletą tego typu mebli jest ich praktyczność, bowiem smukła komoda może w każdym momencie zmienić się w przestronny stół. Jak w przypadku każdego mebla, warto się zastanowić, w którym miejscu znajdzie największe zastosowanie.

Komoda w kuchni

Bardzo ważne w ustawianiu mebli jest to, aby pozostawić jak największą ilość światła dziennego. Stół to miejsce, w którym domownicy spożywają posiłek i piją kawę. Swoje miejsce w kuchni powinien mieć więc niedaleko okna.

Jeżeli kuchnia jest dużych rozmiarów, z rozmieszczeniem rozkładanej komody nie będzie problemu. Warto jednak postawić ją w pobliżu okna, aby docierało światło dzienne. Działa ono kojąco i zapewnia komfort podczas spożywanych posiłków. Przy mniejszych wymiarach kuchni, należy tak ustawić meble, aby domownicy mogli swobodnie korzystać z niej w trakcie obiadu. W takim przypadku sprawdzi się miejsce przy ścianie.

komoda z rozkładanym stołem

Komoda w salonie

Komodę warto ustawić w takim miejscu, aby po rozłożeniu stół znajdował się w centralnym miejscu salonu (jeśli jest to w pobliżu kanapy). Minimalna odległość rozkładanego stołu od innych mebli powinna wynosić między 75 cm a 100 cm, aby domownicy mogli swobodnie usiąść. W przypadku aneksu kuchennego komodę warto postawić właśnie w salonie. Pomoże to ograniczyć wykorzystanie często małego metrażu w kuchni połączonej z drugim pokojem.

Stół w salonie warto odpowiednio do okazji udekorować. Sprawdzą się oczywiście kolorowe podkładki. Jeśli w pobliżu nie ma wystarczającej ilości światła dziennego, w okolicach rozkładanej komody należy postawić dużą lampę.

Gdzie więc ustawić?

Wszystko tak naprawdę zależy od rozkładu pomieszczenia. Przy mniejszym metrażu, komoda z rozkładanym stołem powinna znaleźć swoje miejsce w pobliżu okna. W przypadku salonu niezależnie od wielkości najlepiej sprawdzi się jego centralna część.

Przed ustawieniem komody należy również dokładnie sprawdzić jej wymiary przed oraz po rozłożeniu i znaleźć miejsce w pomieszczeniu z odpowiednio dużą przestrzenią, aby po wysunięciu stołu ustawić również krzesła i zachować wystarczające miejsce dla osób siedzących. Ważne, aby mebel mógł pełnić swoją rolę.

Zaletą komody z rozkładanym stołem jest przede wszystkim niebywała funkcjonalność oraz wykorzystanie w przemyślany sposób dostępnej przestrzeni w pomieszczeniu. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą naszego sklepu https://clickbed.pl/ oraz kontaktu!