Aranżacja małych wnętrz

Małe przestrzenie zazwyczaj sprawiają wrażenie przytulnych i ciepłych. Jednak warto pamiętać o tym, że do stworzenia takiej atmosfery ważna jest odpowiednia i przemyślana aranżacja, dobór kolorów, sposób umeblowania i dekoracje. Małe wnętrza zawsze stanowią wyzwanie w kwestii umeblowania. Jeśli wstawimy duże i ciężkie meble do małego mieszkania, zamiast przytulnego wnętrza otrzymamy zagracone i ciasne pomieszczenia, w których ciężko funkcjonować na co dzień. Z kolei jeśli meble będą pasowały do wnętrza, ale przesadzimy z ilością ozdób i dekoracji, mieszkanie znów będzie sprawiało wrażenie przytłoczonego. Co zrobić, aby uzyskać więcej wolnej przestrzeni i stworzyć funkcjonalną przestrzeń?

Komoda czy szafa – jak najlepiej umeblować małą sypialnię?

 

Odpowiednio dobrane meble i dekoracje pozwolą stworzyć przyjemną i przytulną przestrzeń. Meble, które są dostępne w sklepach, oferują wiele możliwości na stworzenie wnętrza, które będzie funkcjonalne i estetyczne, a przy tym nie straci swojego klimatu.

W małej sypialni najlepiej sprawdzają się jasne i stonowane kolory. Barwy w odcieniu bieli i beżu odbijają promienie słoneczne, optycznie powiększając wnętrze. Co więcej, takie kolory są przyjemne dla oka i działają uspokajająco. Jeśli chcesz nadać sypialni więcej charakteru, możesz sięgnąć po kolorowe i intensywne dodatki, które na pewno urozmaicą naszą przestrzeń.

Warto zwrócić szczególną uwagę na wybór szafy. Często, podczas meblowania sypialni, może pojawić się kluczowe pytanie — szafa czy komoda? Są to najczęściej wybierane meble, które wykorzystujemy do przechowywania ubrań. Jednak co sprawdza się lepiej w przypadku niewielkiej przestrzeni?

W małej sypialni nie możemy pozwolić sobie na garderobę lub ogromną i pojemną szafę. Zajmują one zbyt dużo miejsca, którego i tak nie mamy zbyt wiele. Są jednak inne rozwiązania dedykowane niewielkim przestrzeniom, które warto rozważyć.

Jednym z nich są meble wielofunkcyjne, na przykład komoda-stół, który możesz znaleźć w ofercie naszego sklepu. Jest to wielofunkcyjny mebel, który pozwala na zaoszczędzenie miejsca. Stół jest schowany w kilku szufladowej komodzie, która pozwala na przechowywanie elementów codziennego użytku. Jednak jej największym atutem jest możliwość zamienienia jej w stół, który może również posłużyć jako biurko. Co więcej, jest on naprawdę przestronny i może służyć także jako stół do jadalni. To zastosowanie będzie korzystne dla osób mieszkających w kawalerkach. W ciągu kilku sekund mogą wyjąć ukryty blat, tworząc stół.

Blat stołu schowany jest w najwyższej szufladzie. Podczas wysuwania go pojawiają się dwie solidne, teleskopowe nóżki. Warto także zaznaczyć, że stół jest bardzo wytrzymały. Jego udźwig wynosi 100 kg równomiernego obciążenia.

Podsumowanie

Meblowanie małych mieszkań może wydawać się trudne i wymagające. Warto jednak pamiętać, że jest wiele możliwości, które pozwalają na uzyskanie przestronnej, przytulnej i funkcjonalnej przestrzeni, która sprawi, że wnętrze będzie odpowiednio zagospodarowane, a przy tym maksymalnie praktyczne i funkcjonalne.