Jak zbudować funkcjonalną garderobę w małym, z pozoru mało funkcjonalnym mieszkaniu? Funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni w mieszkaniu to często nie lada wyzwanie. Zwłaszcza gdy dysponujemy lokum o ograniczonym metrażu. Wówczas często rezygnujemy z miejsc takich jak garderoba na rzecz większej sypialni lub bardziej przestronnego salonu. Jednak my podpowiadamy jak urządzić funkcjonalną garderobę nawet w kawalerce!

Wykorzystaj wielofunkcyjne meble!

 

Łóżko składane Clickbed

jak zbudować garderobę w pokojuPrzede wszystkim warto uświadomić sobie, że garderoba nie musi być osobnym, wydzielonym pomieszczeniem i spokojnie może zmieścić się w sypialni! Do jej stworzenia wystarczy odpowiednie zestawienie mebli oraz wykorzystanie organizerów. Czyli rozwiązań, które pomagają utrzymać porządek nawet w najmniejszych przestrzeniach. Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu powierzchni w sypialni możemy zdecydować się np. na  łóżko składane Clickbed. Po złożeniu imituje pojemną szafę i może być wyposażone  w dodatkowe, zamykane pionowe szafki z półkami lub drążkami na wieszaki. Wówczas, w ciągu dnia sypialnia zamieni się w przestronny pokój ze ścianą mebli w jednolitym stylu, które z łatwością pomieszczą nie tylko materac łóżka, ale również wiele ubrań. W nocy zaś, po rozłożeniu części do spania, całość nabierze symetrycznego wyglądu, który nada pomieszczeniu elegancji i klasy.

Łóżko AREO

Jeśli jednak zdecydujemy się na tradycyjne łóżko takie jak model AREO, to warto wykorzystać jego ukrytą pod materacem przestrzeń do przechowywania ubrań. Posiadacze tych łóżek często decydują się używać schowka pod materacem jako miejsce na ubrania sezonowe. Wysokiej jakości podsystemy mebla sprawiają, że unoszenie materaca staje się dziecinne proste – zwłaszcza w modelu z elektrycznym otwieraniem na pilota. Co więcej, szeroki wybór obić tapicerskich pozwala estetycznie zestawić ten model z obszerną szafą. A kto powiedział, że żeby zbudować garderobę potrzebujemy do tego szaf? 

Stół rozkładany – PARTY

toaletka do garderoby lub sypialniDla niektórych nieodłącznym elementem garderoby jest toaletka, która umożliwia dopełnienie całości wybranej przez nas stylizacji. Jednak w momencie, gdy miejsce jest ograniczone, często brakuje na nią przestrzeni. Na szczęście istnieją nietypowe rozwiązania, do których zaliczyć możemy wiszącą półkę PARTY, która na co dzień będąc niewielkich rozmiarów, doskonale sprawdzi się jako mebel pod lustrem, przy którym można usiąść i wykonać makijaż. Jej ukrytą funkcją jest zaś możliwość zmiany w pełnowymiarowy stół – dzięki czemu może ona dodatkowo pełnić rolę biurka, a także być miejscem do spożywania posiłków!

Warto pamiętać, że nawet posiadając niewielkie metrażem mieszkania, możemy wydzielić w nich strefę dzienną i nocną, a także znaleźć odpowiednie miejsce na ubrania i szpargały. Wszystko dzięki wielofunkcyjności mebli dostępnych w ofercie sklepu Transforms, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom Klientów. Dlatego zapraszamy do odwiedzenia naszej strony i zapoznania się z pełną ofertą mebli!