Półkotapczan jest jednym z najlepszych rozwiązań aranżacyjnych w kompaktowych wnętrzach. Jego popularność rośnie, jednak taka strefa wypoczynkowa wciąż kojarzy się z czasami PRL-u lub pokojem dziecięcym. Naszym celem jest pokazanie, że łóżko półkotapczan w salonie może przykładnie zastąpić sypialnię. Dlaczego warto rozważyć półkotapczan w swoim mieszkaniu? Jakie warunki należy spełnić, żeby był zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny?

Półkotapczan w małej przestrzeni

Niektórzy przykładają ogromną wagę do miejsca, w którym śpią i nie wyobrażają sobie życia bez sypialni. Nie ma w tym nic dziwnego — otoczenie ma duży wpływ na jakość snu. Niestety, mieszkając w kawalerce, pracując w domu lub dzieląc dwa pokoje z dziećmi, nie sposób nawet marzyć o posiadaniu własnego tradycyjnego łóżka. W takiej sytuacji półkotapczan może okazać się znacznie lepszy, niż rozkładana wersalka czy narożnik, które nie rozgraniczają strefy dziennej od nocnej w przeciwieństwie do łóżek chowanych poziomo. Nowoczesny mechanizm pozwala w mgnieniu oka usunąć materac z widoku, przywracając salon do właściwego porządku. Rozłożenie i pościelenie półkotapczanu również przebiega znacznie sprawniej niż w przypadku standardowej sofy.

półkotapczan

Modne meblościanki

Decydując się na umieszczenie łóżka, jakim jest półkotapczan w salonie, warto skorzystać z możliwości rozbudowy. Dodatkowy regał i miejsce na telewizor zawsze dobrze się ze sobą komponują i sprawiają, że przestrzeń jest znacznie bardziej przytulna. Daje to także więcej dyskretnych miejsc do przechowywania. Skompletowany zestaw złożony pod jedną ścianą pozwala zaoszczędzić finanse, czas i metry kwadratowe. Taka meblościanka sprawdzi się również w pokoju nastolatka, który musi mieć więcej miejsca do nauki i rozwijania pasji, ale wciąż potrzebuje sporej ilości półek i szuflad.

Patent z regałem

Wyjątkowo modne w ostatnim czasie stały się regały dzielące pomieszczenie w zależności od funkcji poszczególnych stref. Jest to szczególnie trafne rozwiązanie dla miłośników książek i kolekcjonerów, a półkotapczan pozwala w takim układzie zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca i skorzystać z łóżka w odpowiedniej porze. Dzięki temu wnętrze na co dzień jest minimalistyczne, stylowe i nieprzytłaczające.

W mieszkaniu typu studio niezależnie od metrażu również sprawdzi się takie rozwiązanie. Doskonale zagospodarowana przestrzeń, wykorzystująca każdy centymetr to idealne rozwiązanie dla perfekcjonistów, którzy cenią sobie funkcjonalność i porządek. Meble takie jak łóżko półkotapczan stanowią alternatywę dla standardowych, często znacznie mniej wygodnych i praktycznych rozwiązań, tworząc przy tym oryginalne i nietuzinkowe efekty wizualne.

Zobacz pełną ofertę naszych wielofunkcyjnych mebli na https://transforms.pl/