Wybór idealnego łóżka do sypialni nie jest łatwą decyzją. Zwykle najpierw skupiamy się na aspektach estetycznych i przestrzennych, często kosztem własnego komfortu i wygody. Niezwykle ważną kwestią jest dobór odpowiedniego łóżka, a co się z tym wiąże – materaca. Jaki materac wybrać, aby zapewnić sobie wysoki komfort snu?

Funkcje materaca

Głównym zadaniem dobrego materaca jest zapewnienie komfortu podczas wypoczynku. Dlatego niezwykle istotne jest dobranie idealnej twardości i elastyczności. W taki sposób, by dopasowywał się do naturalnej krzywizny ludzkiego ciała i kręgosłupa. Dzięki temu, podczas snu mięśnie i stawy będą miały możliwość odpowiedniego rozluźnienia. Co w bezpośrednim przełożeniu będzie miało pozytywny wpływ na jakość snu i codziennego samopoczucia.

Kolejnym niezwykle istotnym elementem materaca jest jego przewiewność. Odpowiednia cyrkulacja powietrza sprawia, że ciało w spoczynku oddycha, a wewnątrz materaca nie gromadzi się zbędny kurz i nie namnażają roztocza. Jest to znaczący aspekt zwłaszcza dla alergików i osób z problemami skórnymi. Dlatego też przy wyborze idealnego materaca warto zwrócić uwagę na materiał pokrowca. W dobrej jakości materacach wykonany jest antyalergicznych tkanin, które nie tracą swych właściwości po praniu.

Oczywiście należy pamiętać w pierwszej kolejności o doborze odpowiedniego łóżka. Dlatego warto mieć na uwadze nieoczywiste rozwiązania meblowe, takie jak łóżka rozkładane firmy Transforms. Stworzone z dbałością o ergonomiczne zagospodarowanie przestrzeni w mieszkaniu, jednocześnie zapewniają doskonały komfort snu.

jak wybrać materac do łóżka

Jaki materac wybrać?

Decydując się na wybór materaca, powinniśmy zdecydować się na taki, który będzie odporny na odkształcenia i odgniecenia. Zapewniający jednocześnie pełen komfort snu. Najpopularniejszym wyborem w Polsce są materace sprężynowe, które odznaczają się trwałością, gwarantując jednocześnie odpowiednią elastyczność dopasowującą się do ciężaru ciała. Do naszych mebli zalecamy wybór materacy kieszeniowo-sprężynowych firmy Sembella, które posiadając siedem stref komfortu i warstwę sprężystej pianki. Idealnie dopasowują się on zarówno do mebla, jak i do ciała. Nasze łóżka Clickbed w połączeniu z tymi materacami sprawiają, że zarówno przestrzeń mieszkalna naszych Klientów, jak i ich jakość snu weszła na wyższy poziom.

W naszym sklepie oferujemy możliwość personalizacji wybranych przez Państwa modeli łóżek, oferując jednocześnie szansę ich zakupu wraz z wysokiej jakości materacem. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!