Urządzanie pokoju dla najmłodszego członka rodziny jest niezwykłym wyzwaniem. Jedną z najważniejszych, a zarazem najbardziej kłopotliwych kwestii jest zakup odpowiedniego łóżeczka dla maluszka. Młodzi rodzice powinni odpowiednio to przemyśleć oraz zwrócić uwagę na szczegóły, dzięki czemu wybiorą model, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania oraz zapewni bezpieczeństwo dziecku.

Idealne łóżeczko dla dziecka – czym się sugerować podczas zakupu?

Łóżeczko jest najważniejszym elementem wyposażenia w pokoju malucha. Poza względami estetycznymi istotne jest, aby było bezpieczne oraz praktyczne. Należy pamiętać, iż nie jest to miejsce wyłącznie do spania, ale również zabawy, a nawet nauki. Dlatego, mebel powinien być odpowiednio wykonany oraz odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Jeśli chodzi o wielkość łóżka, to będzie ona uzależniona przede wszystkim od wieku dziecka oraz jego wysokości.

Wybierając kołyskę dla dziecka, należy mieć na uwadze fakt, iż maluchy bardzo szybko rosną, a co za tym idzie, bardzo szybko zaczną wstawać. Dlatego, istotne jest, aby łóżeczko miało możliwość regulowania wysokości materaca oraz posiadało barierki. Dzięki temu rodzice będą pewni, że ich dziecku nic nie grozi. Warto również zwrócić uwagę na wykończenie mebli, a w szczególności krawędzie. Najlepiej, aby były one zaokrąglone. Pozwoli to uchronić przed ewentualnym skaleczeniem.

łóżko piętrowe idealne łóżeczko dla dziecka

Dzieci kończące trzeci lub czwarty rok życia będą potrzebować łóżka o zdecydowanie większym rozmiarze. Abyś nie musiał wielokrotnie wymieniać tego mebla, możesz zdecydować się od razu na zakup modelu przeznaczonego dla młodzieży. Jednak warto abyś zwrócił szczególną uwagę na materiał, z którego zostało wykonane łóżko, aby mieć pewność, że będzie cieszyć swoim wyglądem przez długie lata, jak również zapewni stabilność i komfort podczas leżenia.

Idealne łóżeczko dla dziecka – na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Odpowiedni rozmiar i bezpieczeństwo łóżka to nie wszystko. Nie możemy zapomnieć o funkcjonalności mebla, a szczególnie jeśli łóżko ma służyć dziecku. Ciekawym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są łóżka, które posiadają wbudowane szuflady. Dzięki temu Twoja pociecha schowa w nich wszystkie przedmioty, które nie powinny pozostawać na widoku. Takie rozwiązanie wpłynie na zachowanie porządku w pokoju oraz ogólną estetykę pomieszczenia.