Dobrej jakości łóżko – czyli jakie? Łóżko stanowi jeden z najważniejszych elementów każdego domu. To właśnie w nim możemy się naprawdę w pełni zregenerować i odpocząć po trudach dnia. Jednak często wybierając ten mebel stawiamy przede wszystkim na względy estetyczne. A dopiero później na wygodę i funkcjonalność. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu postawią Państwo przede wszystkim na jakość i komfort łóżka, która w meblach firmy TRANSFORMS zawsze idzie w parze z estetyką i starannością wykonania.

Budowa łóżka

Decydując się na zakup łóżka na początek warto wiedzieć, że większość modeli dostępnych na rynku składa się z pewnych stałych elementów, takich jak: rama łóżka, stelaż oraz materac. I to dopiero jakość wszystkich trzech składowych przekłada się bezpośrednio na komfort snu. 

Rama łóżka

dobrej jakości łóżko półkotapczan

Cała konstrukcja i stabilność łóżka zależna jest od prawidłowo skonstruowanej ramy. Która dodatkowo może posiadać funkcję przechowywania,  co oferuje np. model łóżka AERO. Jego stabilna konstrukcja zbudowana ze stali pozwala na wygodny i niezakłócony sen. A wolna przestrzeń pod materacem tworzy idealne miejsce do przechowywania. Bardzo istotna jest również jakość zastosowanych podsystemów do otwierania łóżka. W naszych modelach dajemy Klientom możliwość wyboru łatwego otwierania ręcznego oraz funkcjonalnego podnoszenia elektrycznego. Oba rozwiązania dają możliwość praktycznie nieograniczonego dostępu do ukrytego pojemnika. Poza funkcjonalnością i stabilnością ramy łóżka ważna jest również estetyka, dlatego w swojej ofercie dajemy Państwu możliwość wyboru rodzaju obicia, które wkomponuje się stylistykę sypialni. 

Stelaż

Dobrej jakości łóżko powinno posiadać wysoko gatunkowy stelaż. Ten rząd niepozornych deseczek ma znaczący wpływ na wygodę podczas snu. Jego podstawowym zadaniem jest odpowiednie podtrzymywanie materaca. W naszych łóżkach, zarówno rozkładanych poziomo, pionowo, jak i klasycznych wykorzystujemy stelaże z bukowych szczebli, które uznawane są za najlepsze ze względu na swoją wytrzymałość i elastyczność. Sprawiają one, że materac niezależnie od swojej grubości i ciężkości prawidłowo amortyzuje. Dbamy również o to, by stelaże były dokładnie przymocowane, dzięki czemu są one stabilne nawet przy nietuzinkowych modelach łóżek, wśród których wymienić można chowane łóżko obrotowe Clickbed Twist!

Materac do łóżka w szafie

dobrej jakości materac do łóżka w szafiw

Niemniej istotnym elementem łóżka jest materac. W Polsce najchętniej wybieramy do łóżek materace sprężynowe. I słusznie, bo cechuje je trwałością i elastycznością. Do naszych łóżek w szafie proponujemy Państwu materace marki Sembella. Są wyposażone w warstwę sprężystej pianki, każda sprężyna schowana jest w osobnej kieszonce. I… dobra wiadomość dla alergików –  posiadają zdejmowane,  antyalergiczne pokrowce, które ułatwiają utrzymanie świeżości i czystości. System sprężynowo-kieszeniowy idealnie dopasowuje się do ciała, niwelując obecne w stawach i mięśniach napięcia. A to zapewnia wysokiej jakości komfort snu i regenerację całego organizmu.

Nasz sklep wychodząc oferuje możliwość personalizacji wybranych przez Państwa modeli łóżek.  Zapraszamy!