Wciąż rozwijająca się infrastruktura miejska zmusza nas do ograniczania swojej przestrzeni życiowej. W ten sposób powstają w centrach największych ośrodków miejskich małe mieszkania, studia, kawalerki, a nawet mikro kawalerki, mierzące zaledwie 15 m². Jak w takim razie poradzić sobie z tak niewielką powierzchnią mieszkania i potrzebą jego pełnego wyposażenia? Rozwiązaniem tego problemu mogą okazać się meble wielofunkcyjne, wśród których najczęściej wybierane okazują się łóżka chowane w szafie. W niniejszym artykule postaramy się je dokładnie scharakteryzować.

Maksimum wygody na niewielkiej powierzchni

W czasach, gdy każdy centymetr przestrzeni jest cenny, na pomoc przychodzą nam nowoczesne i praktyczne łóżka chowane w szafie. Nie od dziś wiadomo, że projektanci mebli mogą nas zadziwić na wiele sposobów. Jednym z takich niestandardowych rozwiązań jest sposób maksymalizacji przestrzeni użytkowej na stosunkowo niewielkiej powierzchni mieszkania, przy pomocy wielofunkcyjnego wyposażenia wnętrz. Jest ono nie tylko bardzo użyteczne, ale również doskonale wpisuje się w aktualne trendy wnętrzarskie.

Na łóżko chowane w szafie powinny zdecydować się osoby posiadające lub wynajmujące niewielkie kawalerki bądź nawet pokoje w większych mieszkaniach. Dzięki tej metodzie można w łatwy sposób połączyć funkcje salonu i sypialni w jednym pomieszczeniu. Na uwagę zasługuje również to, że łóżko składane w szafie szybko i łatwo się rozkłada. Nie trzeba więc mocować się z zabezpieczeniami.

Chociaż głównymi zaletami łóżek chowanych w szafie jest ich wygoda oraz oszczędność miejsca, to warto wspomnieć także o innej ich zalecie. Gdy mieszkamy na niewielkiej przestrzeni, a jednocześnie chcemy mieć możliwość przyjmowania gości, możemy zdecydować się na zakup mebla wielofunkcyjnego, jakim jest łóżko chowane w szafie ze stołem rozkładanym. Dzięki temu w ciągu dnia spełnia przestrzeń, przy której możemy usiąść i porozmawiać, natomiast wieczorem komfortowe miejsce do snu.

charakterystyka łóżka chowanego w szafie

Charakterystyka łóżka chowane – mała przestrzeń to większe możliwości

Stwierdzenie, że potrzeba jest matką wynalazku, nie wzięło się znikąd. Mając niewiele elementów wyposażenia oraz przestrzeni, często musimy wykazać się sporą dawką kreatywności, aby żyło nam się wygodnie i komfortowo, bez konieczności rezygnacji z poszczególnych mebli.

Dla osób pragnących optymalnie wykorzystać miejsce w domu czy mieszkaniu, zakup łóżka chowanego w szafie jest idealną opcją. Nie musisz martwić się, że lokum będzie wyglądało jak kawalerka studenta, ponieważ modele tych innowacyjnych łóżek charakteryzują się modnym i nowoczesnym designem. Co więcej, tego rodzaju łóżko jest niezwykle komfortowe i występuje w wersji zarówno jedno-, jak i dwuosobowej.