łóżko składane na ścianę

Mimo tego, że meble Transformers wraz z rodziną swoich łóżek chowanych w szafie Smartbed V i Smartbed O są niekwestionowanym liderem rynku, to w internecie można znaleźć oferty łóżek chowanych w szafie w znacznie niższych cenach. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru łóżka chowanego w szafie?

Mechanizm łóżka chowanego w szafie

Podstawowym elementem jest mechanizm łóżka. Transforms używa samonośnych mechanizmów wykonanych ze stalowych profili zamkniętych, lakierowanych proszkowo, wyposażonych w sprężyste szczebelki z drewna bukowego. Mechanizmy są wyprodukowane wg technologii używanych przy produkcji stelaży do tradycyjnych sypialni. Łatwość i bezpieczeństwo otwierania i użytkowania zapewniają siłowniki gazowe. Nóżki podpierające konstrukcję otwierają się i poziomują automatycznie, co zabezpiecza mechanizm przed wyłamaniem. Mechanizmy Transforms są objęte 10 letnią gwarancją. Myśląc o zakupie łóżka chowanego w szafie należy unikać mechanizmów, których otwieranie bazuje na systemie sprężyn. Komfort i bezpieczeństwo takich konstrukcji jest znacznie niższe, co ma wpływ na cenę takiego produktu. Na rynku są również dostępne łóżka wyposażone w stelaże, których konstrukcja jest oparta na elementach z płyt wiórowych. Zawiasy łóżka są w takich konstrukcja przytwierdzone zwykle do stelaża wkrętami do drewna  co stawia pod dużym znakiem zapytania trwałość takiego rozwiązania.

Obudowy łóżek chowanych w szafie

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest solidność obudowy. Łóżka Transforms są wykonane z płyt laminowanych o grubości 36 mm połączonych ze sobą solidnymi łącznikami mimośrodowymi. Podstawa łóżka posiada nóżki wkrętne, które można wypoziomować nawet na nierównej podłodze. Plecy łóżka i jego płyta czołowa jest wykonana z płyty meblowej o grubości 18 mm. Całość posiada dość prostą, ale bardzo sztywną konstrukcję. Obudowę łóżka można wielokrotnie rozkładać i składać bez obawy o pogorszenie sztywności konstrukcji.  Dodatkowym atutem Transforms jest ogromny wybór wersji kolorystycznych obudów. Mamy do dyspozycji kilkaset rodzajów oklein meblowych a oprócz tego możliwość wykonania mebli z lakierowanej płyty mdf.  Produkty konkurencyjne są zwykle wykonane z płyt meblowych o grubosći 18-25 mm. Często dla obniżenia kosztów nie posiadają pleców. Na dodatek oferta kolorystyczna ogranicza się do kilku wzorów. Do łączenia elementów obudowy wykorzystują tanie łączniki meblowe rozkręcające się pod wpływem czasu, nie dające pewnej sztywności konstrukcji.