łóżko w szafie z sofą
meblościanka z łóżkiem

Łóżko chowane w szafie na pilota od Transforms? Czemu nie. Oferujemy możliwość zamówienia łóżka chowanego w szafie, otwieranego za pomocą silnika elektrycznego, sterowanego za pomocą pilota .

Jakie łóżka w szafie dają możliwość dokupienia takiej opcji?

Jest to rodzina łóżek pionowych Smartbed V. Nie rekomendujemy jednak zastosowania tej opcji do  łożka Smartbed Tavolo, które ma ręczny mechanizm otwierania stołu oraz w łóżkach Smartbed V Sofa box.

Jakie ograniczenia wiążą się z zastosowaniem elektrycznego mechanizmu otwierania łóżka?

Elektryczny mechanizm otwierania łóżka znajduje się za plecami obudowy łóżka i mimo małych rozmiarów zajmuje przestrzeń o szerokości ok 10 cm. W związku z powyższym obudowa łóżka jest pogłębiona do 45 cm. Z tego powodu głębokość obudowy jest zmniejszona do 35 cm. W takiej sytuacji, żeby łóżko mogło się zamknąć można zastosować materac o maksymalnej wysokości 18 cm, przy czym rekomendowaną wysokością jest 16cm. Niestety nawet przy najmniejszej rekomendowanej wysokości materaca łóżko nie zamknie się prawidłowo z przypiętą do materaca pościelą, którą trzeba będzie przechowywać w oddzielnym pojemniku.

Kiedy warto zastosować elektryczny mechanizm otwierania łóżka chowanego w szafie?

Elektryczny mechanizm otwierania łóżka chowanego w szafie warto zastosować do łóżek dwuosobowych o większej szerokości, jeżeli ich użytkownikami są osoby dysponujące  mniejszymi od przeciętnych warunkami fizycznymi, osoby ze schorzeniami narządów ruchu i kręgosłupa i osoby starsze.

Jak zabezpieczony jest elektryczny mechanizm łóżka chowanego w szafie Smartbed przed zanikami zasilania?

Elektryczny mechanizm łóżka chowanego w szafie Smartbed jest zasilany z sieci 230 V/AC. Transformsator konwertuje zmienny prąd z sieci na prąd stały, potrzebny do zasilenia silnika. W przypadku zaników zasilania system jest zaopatrzony w awaryjne akumulatory zapewniające otwarcie bądź zamknięcie łóżka.