Jak wybrać najlepszy materac?

Każda, nawet najmłodsza osoba wie, jak ważny jest porządny, wygodny materac. Jest on zdecydowanie ważniejszy niż sama rama łóżka, dlatego poleca się poświęcić chwilę nad wyborem. Nie ma nic gorszego niż obudzenie się rano z bolącymi plecami czy karkiem. Jeśli to powtarza się nagminnie, warto natychmiast zaopatrzyć się w nowy materac. Ale czym kierować się podczas wyboru nowego modelu? W tym artykule znajdą Państwo wszystkie potrzebne informacje.

Najbardziej popularny – materac kieszeniowy

Wykonany jest ze sprężyn kieszeniowych, które pokryte są pianką poliuretanową. Dzięki jego konstrukcji, ludzki kręgosłup ma idealne podparcie podczas snu. Czym więcej sprężyn, tym lepiej podtrzymuje ciało i wygodniej się na nim śpi. Co ważne, tego typu materace nie skrzypią. Są dość miękkie, więc nie nadają się do siadania na nich. Ceny zaczynają się od 500-600 zł, więc są droższe od materacy sprężynowych.

materac

Materac sprężynowy

Jego konstrukcja to nic innego jak połączone sprężyny zespolone w zwoje, które uginają się pod wpływem ciężaru. Może kojarzyć się ze starymi modelami, z których po pewnym czasie użytkowania wystawały sprężyny. To już historia. Dzisiaj te sprężyny są specjalnie zabezpieczane końskim włosiem czy włóknem kokosowym. W zależności od ilości sprężyn, zmienia się twardość materaca – im mniej, tym jest bardziej miękki. W porównaniu do materacy kieszeniowych, mają bardziej atrakcyjną cenę. Jest to około 300 zł.

Materac lateksowy

Są stworzone z lateksu i drzewa kauczukowego, a takie połączenie chwali sobie duża część społeczeństwa! Jest dość miękkim materacem, ale bardzo trwałym i elastycznym. Dzięki tym cechom, doskonale dopasowuje się do każdego kształtu ciała. Jeśli cierpią Państwo na jakąkolwiek alergię, to jest to idealne rozwiązanie. Materac jest bowiem antybakteryjny i przepuszcza bardzo dużo powietrza, zapewniając dobrą wentylację podczas snu. Grubość materaca zaleca się wybrać taką powyżej dwunastu centymetrów, ponieważ jest dość miękki.

Materac piankowy

Wykonany jest z pianki termoelastycznej, która zwiększa elastyczność pod wpływem ciepła, dzięki czemu człowiek odpoczywa w nocy. Materac zapewnia idealne podtrzymanie kręgosłupa i rozluźnia mięśnie. Bez problemu będzie służył parę dobrych lat. Są niestety drogie – ich cena zaczyna się od 1000 złotych wzwyż.

Materace hybrydowe

To połączenie piankowego i kieszeniowego materaca. Okazuje się być najbardziej komfortowym ze wszystkich wyżej wymienionych, ale jego cena jest niestety najwyższa – 3000 złotych wzwyż.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *